Archiwa

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad

Uwaga Hodowcy!

  1. Nowi hodowcy chcący uczestniczyć w Programach Ochrony Zasobów Genetycznych!
    Informujemy o konieczności złożenia wykazów na 2020 rok - TERMIN składania do 31/12/2019r.
  2. Hodowcy uczestniczący już w Programach Ochrony Zasobów Genetycznych!
    Przypominamy o konieczności złożenia wykazów na 2020 rok - TERMIN składania od 01/01/2020 do 28/02/2020r.

W związku z tym należy skontaktować się z biurem Związku tel. 89 535 95 81 w celu ustalenia szczegółów.

http://www.bioroznorodnosc.izoo.krakow.pl/konie

http://www.bioroznorodnosc.izoo.krakow.pl/…/programy-ochrony

Informujemy, że w dniach  25  i 26 listopada 2019 r.  odbędą coroczne się zebrania z właścicielami ogierów uznanych i dzierżawnych w sprawie dopuszczania ogierów do rozrodu i zatwierdzenia punktów kopulacyjnych na 2020 rok z uwzględnieniem obowiązujących przepisów.

Zebrania odbędą się:

25 listopada 2019r. o godz. 10.00 w Olsztynie w  siedzibie biura Warmińsko – Mazurskiego Związku Hodowców Koni  przy ul. Niepodległości 53/5 ( świetlica II piętro).

26 listopada 2019r. o godz. 10.00 w Stadzie Ogierów w Kętrzynie przy ul. Bałtyckiej 1.

 

Odpowiednie zaproszenia zostały wysłane do hodowców – członków Związku pocztą.

Serdecznie zapraszamy!

UWAGA!!!

 

Informujemy, iż "Czempionat Klaczy i źrebiąt rasy ard. pol" nie odbędzie się.

Został odwołany z uwagi na zbyt małą liczbę zgłoszeń.

 

Uwaga!

Z uwagi na małą liczbę zgłoszonych klaczy (4klacze) na próbę, która miała odbyć się w Galinach dnia 18/10/2019, informujemy że próba została odwołana.

 

 

 

 

Zapraszamy hodowców klaczy ardeńskich do zgłaszania klaczy na "Czempionat Klaczy i źrebiąt rasy ard.pol.", który odbędzie się 19 października 2019r. w Dąbrówce Małej.

Zgłoszenia klaczy przyjmujemy do 15/10/2019r. telefonicznie 89 535 95 81, lub e-mail: biuro@konie.olsztyn.pl

Serdecznie zapraszamy!

Przedstawiamy listę ogierów z terenu Warmińsko-Mazurskiego Związku Hodowców Koni, w kolejności w jakiej będą prezentowane podczas tegorocznej Aukcji w Kętrzynie w piątek 4 października 2019r.

 

 

 

Uwaga!

Informujemy, że w piątek 4 października 2019, w związku z przeprowadzeniem Aukcji ogierów, biuro Związku w Olsztynie będzie nieczynne.
Do zobaczenia w piątek w Stadzie Ogierów w Kętrzynie.

 

 

 

Za nami VII Ścieżka Huculska, która odbyła się 28.09.2019r w Sajzach u Państwa Twarowskich. Zgłoszonych zostało 19 koni (4 ogiery i 15 klaczy). Miło nam było gościć hodowców z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i podlaskiego.
Była to druga ścieżka zorganizowana przez rodzinę Państwa Twarowskich, którzy zadbali o bezpieczną trasę, ciepłe posiłki i napoje oraz przyjazną atmosferę.
Poniżej przedstawiamy wyniki

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z listą ogierów oraz zdjęciami i krótkim opisem koni, które zostały wstępnie zakwalifikowane na tegoroczną aukcję. Aukcja odbędzie się 04.10.2019 r. w SO Kętrzyn.

Serdecznie zapraszamy !!!

 

OGIERY WSTĘPNIE ZAKWALIFIKOWANE
NA AUKCJĘ W KĘTRZYNIE 04.10.2019 R.

 

L.p.

Nazwa
Maść

Rodowód

Bonitacja
Wymiary
Pr.dzielności

Właściciel

FOTO

OPIS

Ogiery rasy Arden Polski

1

BARON
616010600125617
c.gn.

CARLO DU PRE D' AWEE
BABET/BIKO VAN GROENENBERG

82 pkt.
160-215-29,5
13/25 - dst.

Henryk Kuhn

500 891
996

FOTO

 

2

IVAR
616010600082217
gn.

JULIO
DE LA BOVERIE

IVA/PIRATE
DE ROSIERE

82 pkt.
160-210-28
10/10 – wyb.

Grzegorz Jankowski

695 527
241

FOTO

 

3

HELIOS DE MAIRY
25000117104031L
gn.

PACHA
DE COUSTEUMONT

QERELE
DE MAUCOURT/KENN DE MAUCOURT

84 pkt.
161-220-30
20/25 - db.

Waldemar Sekściński

664 096
900

FOTO

 

Ogiery rasy Polski Koń Zimnokrwisty

4

CHESTER MR
616010600033317
gn.

ESTOR
CHANEL/RUBIS
144

82 pkt.
161-215-30
23/25 - bdb.

Michał Rosa

728 915
964

FOTO

 

5

PORTOS
616010510042317
gn.

NIKODEM
PITTA/PRINCE
DU TILLEUL

82 pkt.
160-222-29
13/25 - dst.

Ewa Sobota

661 877
422

FOTO

 

6

SANDER
616010600037717
gn.

WIREK
SIDONIE TERRE MASSIN/ JASMIN
DE LA CROIX

84 pkt.
161-225-28,5
20/25 - db.

Waldemar Sekściński

664 096
900

FOTO

OPIS

7

BLAYK

616010600125717

CARLO DU PRE D' AWEE

BLANCA/
BIKO VAN GROENENBERG

83 pkt.
160-215-29
13/25 - dst.

Henryk Kuhn

500 891
996

FOTO

 

8

ERWIN

616010600179117

VAJOR

EOLIA/ASTER

81 pkt.
159-212-27
24/25 - wyb.

Wiesław Żywicki

698 679
649

FOTO

 

9

NEWRALGICZNY
616010600139217
c.kaszt.

WAKAND
NAWIGACJA/GASTON

80 pkt.
158-215-28
brak próby

Mirosław Niedzielski

89 716
21 98

FOTO

 

10

NOWIK
616010600131717
c.kaszt.

WAKAND
NULKA/GWARNY

81 pkt.
163-215-29
brak próby

Mirosław Niedzielski

89 716
21 98

FOTO

 

11

WELIGAR
616010600190617
kaszt.

LEWAR
WENA/MARKUZ

81 pkt.
164-220-29
20/25 - db.

Jan Borucki

784 751
065

FOTO

 

12

GAUR
616010600129317
gn.

SALWADOR
GRACJA/GABON

82 pkt.
166-215-26,5
22/25 - bdb.

Stanisław Maliszewski

661 954
422

FOTO

 

13

LORD
616010600079517
gn.

GROM
LORA/NESTOR
TER MASSIN

84 pkt.
164-225-28
10/10 – wyb.

Adam Wydra

89 742
73 20

FOTO

OPIS

14

WISROS
616010600009917
kara

PALEGROS
WISTKA/HOJER

82 pkt.
163-225-28
6/10 – db.

Antoni Lelo

602 377
331

FOTO

OPIS

15

FUKS
616010600069917
gn.

WEZYR
FRASZKA/BIRAN

80 pkt.
156-210-25
20/25 - db.

Antoni Kowalewski

87 520
03 10

FOTO

 

Ogiery wstępnie zakwalifikowane (rodowodowo) jako typ sztumski

16

AGENT
616010600039217
gn.

HEWIST
ATRAKCJA/JAGMAR

80 pkt.
165-210-27
18/25 - db.

Maria Stępień

788 353
246

FOTO

 

17

HERKULES
616010600217417
kaszt.

HEWIST
HANAMI/LAWIN

81 pkt.
158-210-26
25/25 - wyb.

Mirosław Brzozowski

600 618
637

FOTO

 

18

PION
616010600081317
c.kaszt.

GARY
PROWOKACJA/TOKAJ

80 pkt.
158-205-25
13/25 - dst.

Grzegorz Oleszkiewicz

516 165
205

FOTO

 

19

SKARB
616010600072017
kaszt.

GRANIT
SAMANTA/GUBERNATOR

83 pkt.
165-220-27
23/25 - bdb.

Julian Skonieczka

572 961
391

FOTO

OPIS

20

WIRTUALNY
616010600146917
c.kaszt.

GARNIZON
WARMIA/ZENDO

z odwołania
9/10 – bdb.

Jolanta Fidytek

87 427
38 27

FOTO

 

21

WOLIER
616010600147017
kara

GARNIZON
WITAMINKA/ZENDO

79 pkt.
156-205-27
9/10 – bdb.

Jolanta Fidytek

87 427
38 27

FOTO

 

22

EPIGRAF
616010600015417
j.gn.

BRYGADZISTA
EPISTAZA/SOKÓŁ

80 pkt.
157-205-25
20/25 - db.

Czesław Basiewicz

503 638
161

FOTO

 

Ogiery wstępnie zakwalifikowane (rodowodowo) jako typ sztumski

aukcja KWIDZYN 09.10.2019

23

GERWAZY
616010600201117
kara

E-BEST
GWARANCJA/REGRES

81 pkt.
162-210-27,5
6/10 – db.

Tomasz Łęgowski

502 621
469

FOTO

 

24

GRUNT
616010600201217
c.gn.

E-BEST
GOPLANA/REGRES

80 pkt.
162-210-25,5
6/10 – db.

Tomasz Łęgowski

502 621
469

FOTO

 

Ogiery wstępnie zakwalifikowane (rodowodowo) jako typ sokólski

25

BYSTRY
616010600200317
kaszt.

PERS
BITKA/SEKTOR

80 pkt.
162-210-26
17/25 - db.

Kazimierz Iwaszko

512 069
802

FOTO

 

Pomiary ogierów i wstępne próby były przeprowadzane pomiędzy: 26-08-2019r. a 03-09-2019 r.