Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; AdWidget_ImageWidget has a deprecated constructor in /home/konie/domains/blog.konie.olsztyn.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-widget/adwidget.php on line 217
Aktualności | WARMIŃSKO-MAZURSKI ZWIĄZEK HODOWCÓW KONI

Archiwa

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad

Aktualności

Mimo niesprzyjającej pogody w dniu 27 marca 2010r w W-M ODR w Olsztynie odbył się doroczny pokaz ogierów kryjących w sezonie kopulacyjnym `2010. Przed licznie zgromadzoną publicznością prezentowali swoje ogiery hodowcy z W-MZHK w Olsztynie.

 

Pokaz uważany za udany – ogiery były dobrze przygotowane i pokazane. Impreza spełniła swoje zadanie – pokazała i dała możliwość wyboru hodowcom odpowiedniego ogiera do krycia własnych klaczy.

Podczas pokazu publiczność wybrała swego czempiona i wiceczempiona:

  • Czempion – 39 GSz MANDARIN 2 – perszeron – wł. Jan Zadrożny, zam. Stary Dwór
  • Wiceczempion - 2206 GBł RUBIS - arden francuski – wł. Andrzej Kawecki, zam. Gulbity

 

Wszyscy wystawcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami ufundowanymi przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz dyplomami i flo. Czempion i wiceczempion publiczności otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez W-MZHK w Olsztynie.

Warmińsko-Mazurski Związek Hodowców Koni w Olsztynie serdecznie dziękuje właścicielom ogierów za udział i prezentację na pokazie, a publiczności za liczne przybycie i miłą atmosferę.

 

Zdjęcia z pokazu w naszej galerii

 

 

Lista ogierów uczestniczących w III Warmińsko – Mazurskim Pokazie Ogierów Kryjących w sezonie 2010
L.P. Nazwa ogiera Rasa Imię i nazwisko wystawcy Adres
1. 2048 G Gd MARS pkz Kazimierz Jabłoński Wilkowo 82-316 Milejewo
2. 672 G Ol BOS pkz Krzysztof Giers ul. Baranowskiego 4 11-135 Lubomino
3. 658 G Ol WIST pkz Cezary Świerdzewski Rogity 14-500 Braniewo
4. 648 G Ol TALAR pkz Andrzej Kasprzak Borki Wielkie 11-300 Biskupiec
5. 1972 G Gd HOTEL pkz Krzysztof Fidor Węgle-Żukowo 82-325 Markusy
6. 621 G Ol BAGAR pkz Piotr Pieczkowski Spręcowo 11-001 Dywity
7. 1854 G Gd ARON pkz Stanisław Kruszewski Sambród 14-330 Małdyty
8. 2039 G Bł TASAK pkz Piotr Wiechowski Mroczno 13-324 Grodziczno
9. 511 G By IGON pkz Waldemar Sekściński ul. Kłosowa 70 10-819 Olsztyn
10. 772 G Wr HAMER pkz Leszek Baranowski ul. Świerczewskiego 14 11-010 Dobre Miasto
11. 392 G By BETOWEN pkz Zbigniew Golon Korpele 12-100 Szczytno
12. 370 G By SACHAR pkz Zygfryd Schlegel Łomy 11-042 Jonkowo
13 1638 G Bł MORS pkz Grzegorz Jankowski Bartąg 10-687 Olsztyn
14. 661 G Ol SOKÓŁ pkz Kazimierz Topa Gady 9 11-010 Dywity
15. 488 G Ol ESBEN belg. Waldemar Sekściński ul. Kłosowa 70 10-819 Olsztyn
16. 486 G Ol BONAIR ard. szw. Andrzej Janicki Bukowiec Wielki 13-111 Janowiec Kościelny
17. 2194 G Bł RIO DU DOL ard. Grzegorz Napiwodzki ul. Zembrzuska 14 13-113 Janowo
18. 2206 G Bł RUBIS 144 ard. fr. Andrzej Kawecki ul. Pułaskiego 23/1 14-300 Morąg
19. 39 G Sz MANDARIN 2 perszeron Jan Zadrożny Stary Dwór 11-040 Dobre Miasto
20. 66 G Łd FILANTROP m Inga Romańska Kurki 11-015 Olsztynek
21. 7 W Kt TRYTON m Ewa Załęska Praslity 11-040 Dobre Miasto
22. 5 G Ol OCELOT hc Paweł Bednarczyk Dąbrówka Wielka 11-001 Dywity
23. 4 G Gd SZAMAN hc Inga Romańska Kurki 11-015 Olsztynek

 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który ukazał się po Pokazie Ogierów w "Życiu Olsztyna", http://www.zycieolsztyna.pl

 

{nomultithumb}

Teraz Polskie Konie
Teraz Polskie Konie
Na posiedzeniu Zarządu PZHK w dniach 22-23 marca 2010r w Walewicach ustalono, że podczas Czempionatu młodzieżowego i pokazów konnych w Stadzie Ogierów w Kętrzynie w dniu 25 lipca 2010r. odbędzie się Aukcja-Sprzedaż koni rasy Polski Koń Zimnokrwisty - pod hasłem promocyjnym: TREAZ POLSKIE KONIE.

Na aukcję zgłaszać będzie można ogiery i klacze wpisane do ksiąg oraz młodzież czempionatową.

Lp Miejsce Termin Organizator Komisja
1 Kozienice 25.09.2010 Radom J. Gawarecki, W. Niewiński, M.Morawiec, A. Kopczyk
2 Białka 29.09.2010 Lublin J. Gawarecki, W. Niewiński, A. Kopczyk
3 Kętrzyn 11.10.2010 Olsztyn A. Kopczyk, J. Gawarecki, W. Niewiński
4 Łąck   Warszawa Gawarecki, W. Ganowicz, W. Niewiński, M.Morawiec
5 Mońki 5.10.2010 Białystok M.Morawiec, A. Kopczyk, J. Gawarecki, W. Ganowicz
6 Bogusławice 7.10.2010 Łódź J. Gawarecki, W. Ganowicz, W. Niewiński
7 Bałtów 8.10.2010 Kielce J. Gawarecki, W. Ganowicz, W. Niewiński
8 Gorzów Wlkp 15.10.2010 godz. 14.00 Zielona Góra, Szczecin A. Kopczyk, J. Gawarecki, W. Ganowicz
9 Zabajka 9.10.2010 Rzeszów J. Gawarecki, W. Ganowicz, W. Niewiński
10 Starogard Gdański 13.10.2010 Malbork J. Gawarecki, W. Ganowicz, W. Niewiński, M.Morawiec
11 Nowe Jankowice 14.10.2010 Bydgoszcz J. Gawarecki, W. Ganowicz, W. Niewiński, M.Morawiec
12 Gniezno 15.10.2010 godz. 8.00 Poznań, Wrocław A. Kopczyk, J. Gawarecki, W. Ganowicz

UWAGA ! ! !

 

Z menu głównego można pograć Wykaz ogierów uznanych 2010.

 

Pliki do pobrania

Dzień woźnicy - Smolajny 2010

Chętnych do udziału w Czempionacie młodzieży koni rasy PKZ prosimy o zgłaszanie klaczek rocznych i dwuletnich.

Pokaz ogierów kryjących w 2010 r.

Chętnych do udziału prosimy o zgłaszanie w siedzibie W-MZHK w Olsztynie

Warmińsko-Mazurski Związek Hodowców Koni w Olsztynie zmienia termin Wystawy-Sprzedaży ogierów rasy Polski Koń Zimnokrwisty z 01.10.2010r. na 11.10.2010r. z uwagi na nakładający się termin z Krajową Wystawą Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu.

 

Za zmianę przepraszamy.

 

 

UWAGA !!!

 

Od dziś, w siedzibie W-MZHK, można nabyć wykaz ogierów na 2010 r.

Z A P R A S Z A M Y

 

Harmonogram zebrań z hodowcami W-MZHK

w 2010 r.

 

Lp
Miejsce spotkania
Powiat
Miejscowość
Miejsce
Adres
Data
godzina
1
Olsztyński
Olsztyn
Rasa PKZ
ODR
ul. Jagiellońska 91
8-03-2010
10:00
2
wszystkie
Olsztyn
Rasy Kn, Kuc, Hc
ODR
ul. Jagiellońska 91
9-03-2010
10:00
3
elbląski
Markusy
Urząd Gminy
Markusy
10-03-2010
10:00
4
wszystkie
Olsztyn
Rasy Szlachetne
ODR
ul. Jagiellońska 91
11-03-2010
10:00
5
ostródzki
Ostróda
Uniwersytet Warm-Mazurski
ul. Pieniężnego 6
12-03-2010
10:00
6
lidzbarski
Lidzbark Warmiński
Urząd Gminy
ul. Krasickiego1
15-03-2010
10:00
7
Giżycki
Giżycko !!!
HOTEL WODNIK !!!
ul.3-go Maja 2
16-03-2010
10:00
8
olecki
Olecko
ODR
ul. Kolejowa 31
17-03-2010
10:00

Kalendarz imprez hodowlanych na terenie W-MZHK w Olsztynie w 2010 r.

Tu można pobrać kalendarz imprez hodowlanych w 2010 r. w formie pliku PDF z fotografiami koni.

 

KONIE RASY POLSKI KOŃ ZIMNOKRWISTY
27.03.2010 r. Pokaz ogierów kryjacych w 2010 r. ODR-Olsztyn
13.06.2010 r. Dzien Woźnicy Smolajny
11.07.2010 r. IV Wystawa Koni Hodowlanych Janowo
24-25.07.2010 r. Czempionat Młodzieży SO Kętrzyn
31.07.2010 r. Polowa próba zaprzęgowa klaczy Narusa
4-5.09.2010 r. Wystawa Koni Ras Lokalnych - Targi Jesienne ODR-Olsztyn
25.09.2010 r. Czempionat źrebiat Zajączki
11.10.2010 r. Wystawa-Sprzedaż ogierów (zmiana terminu z 01.10.2010 r.)
SO Kętrzyn

 

KONIE RAS SZLACHETNYCH
ODWOŁANA
22.10.2010 r.
ODWOŁANA - Polowa próba dzielności klaczy (zmiana terminu z 12.10.2010 r.) Galiny
08.05.2010 r. Czempionat Młodzieży (zmiana terminu z 06.05.2010 r.) Galiny
14-15.05.2010 r. II Warminsko-Mazurskie Zawody w powożeniu zaprzęgami Galiny
18-20.06.2010 r. Warminsko-Mazurskie Mistrzostwa Młodych Koni 4-5-6-letnich i Ogierów Licencjonowanych Galiny
11.07.2010 r. Zawody w powożeniu zaprzęgami parokonnymi konie duże i konie małe Malinowo
28.08.2010 r. X Warmińsko – Mazurski Czempionat Źrebiąt Galiny
12.10.2010 r. Polowa próba dzielności klaczy Galiny

 

KONIE RASY KONIK POLSKI I HUCUŁ
13-14.08.2010 r. Swieto Konika Polskiego Wojnowo
18.08.2010 r. Próby dzielnosci, sciezka huculska Malinowo
20-21.08-2010 r. Próby dzielnosci i przeglad hodowlany stadniny PAN Popielno