Archiwa
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Trening wierzchowy w ZT Bogusławice i ZT Biały Bór PZHK zawiadamia, że:
  • kwalifikacja ogierów rasy małopolskiej na 100-dniowy trening wierzchowy zakończony próbą dzielności odbędzie się w dniach 26-27.05.2008 r. w ZT Bogusławice
  • kwalifikacja ogierów ras: wielkopolskiej, polskiego konia szlachetnego półkrwi oraz hodowli zagranicznej na 100-dniowy trening wierzchowy zakończony próbą dzielności odbędzie się w dniach 28-29.05.2008 r. w ZT Biały Bór
OZHK/ WZHK zgłaszają te ogiery do PZHK do dnia 25.04.2008 r.

ZGŁOSZENIA OGIERÓW PO TYM TERMINIE NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE!

 
Właściciele ogierów zobligowani są do wpłacenia na konto PZHK 68 1240 6175 1111 0000 4571 0410 kwoty 200 złotych od każdego ogiera zgłoszonego do ZT. PZHK nie będzie przyjmował zgłoszeń ogierów, za które nie zostały wpłacone te pieniądze. Na przelewie należy nanieść adnotację "Zgłoszenie ogiera do ZT". PZHK nie będzie przyjmował zgłoszeń do ZT bezpośrednio od właścicieli.
Zgłoszone do OZHK/ WZHK ogiery MUSZĄ mieć potwierdzone pochodzenie w jednym z laboratoriów (Poznań lub Chorzelów). Na kwalifikację zostaną przyjęte tylko ogiery ze sprawdzonym pochodzeniem po obojgu rodzicach.
W zgłoszeniu ogiera do OZHK/ WZHK należy podać jego nazwę i numer identyfikacyjny (z paszportu), dane właściciela (imię, nazwisko, NIP, adres, numer telefonu kontaktowego) z adnotacją, że jest to zgłoszenie ogiera do ZT. Dane te będą niezbędne w związku z podpisywaniem przez PZHK umowy z właścicielami ogierów zakwalifikowanych na 100-dniowy trening. Koszt 100-dniowego treningu wynosi 4100 zł. W przypadku zaakceptowania przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi złożonego przez PZHK programu dotowania oceny wartości użytkowej ogierów poddawanych 100-dniowemu treningowi, będzie możliwość dofinansowania przez PZHK do 70% kosztów takiego treningu.
W dniach 26 maja w Bogusławicach, a 28 maja Białym Borze wszystkie ogiery muszą zostać dowiezione do miejsca kwalifikacji najpóźniej do godz. 900 (stajnie będą otwarte od godziny 1800 dnia poprzedniego).
Pierwszym elementem oceny w tym dniu będzie badanie weterynaryjne ogólnego stanu zdrowia (w tym sprawdzenie szczepień przeciwko grypie w paszporcie hodowlanym) oraz zmierzenie ogiera (trzy podstawowe wymiary). Następnie ogiery muszą zostać zaprezentowane komisji pod siodłem w trzech podstawowych chodach: stępie, kłusie i galopie. W tym dniu odbędzie się także pokaz w kłusie i stępie na twardej powierzchni.
Drugiego dnia wszystkie ogiery, które zostały zakwalifikowane przez komisję w pierwszym dniu, zostaną poddane ocenie skoków "w korytarzu" oraz ruchu luzem. Kolejnym elementem kwalifikacji tego dnia będzie ocena ogierów na płycie i w ruchu w ręku na trójkącie (stęp i kłus). Na trójkącie będzie także obowiązkowa prezentacja ogierów w stawkach po 5-6 sztuk, zgrupowanych według ras oraz pochodzenia.
Wszystkie ogiery, zarówno hodowli polskiej, jak i zagranicznej, w ocenie bonitacji podczas kwalifikacji muszą uzyskać minimum 78 pkt.
Od roku 2008 został podwyższony próg oceny za skoki oraz ruch luzem. W zależności od ilości ogierów przystępujących do kwalifikacji, skoki luzem mogą rozpocząć się pierwszego dnia selekcji.
Więcej na www.pzhk.pl.